Po dnešní procházce zamrzlou Prahou Vám přináším dva úlovky do mých reportáží, které věnuji reklamě.

Dnes mne rozhodně zaujala excelentní reklama společnosti H&M. Vtipná, rozpohybovaná. Modelka bez sterilního fashion výrazu, přirozeně se smějící. Za toto dostává H&M ode mne za jedna. Reklamu díky krkolomné scéně nepřehlédne nikdo a ve věkové kategorii, kam míří, se chová doslova jako srdeční záležitost. Za určité mínus považuji umístění znaku H&M přes botu, když levý dolní roh si o něj doslova říká. Možná by byla namístě ještě otázka, zdali celkové podání neodpoutává od prodávaného svetru. Pokud o něj ani tak nejde, mělo být logo H&M rozhodně ve zmíněném prázdném prostoru vlevo dole.

recenze reklamy Ivo Hury

 

Černou ovcí je pro mne dnes reklama na Fashion Arenu, Merry Shopping. Zcela zbytečná modelingová scéna bílo růžově oděné dívky na bílém pozadí. Ještě ze dvou metrů nevidíte nic než černé vlasy, oči a možná trochu obrys obličeje. Kdyby měla na sobě modelka prostěradlo, udělá to stejný efekt. Navíc musím říci, že byl k reklamě můj telefon při focení hodně korektní, protože v reálu na bíle prosvíceném papíru nebylo vidět opravdu nic. Klasická a velmi často opakovaná chyba volby dvou barevných složek bez dostatečného kontrastního rozdílu, který se při mediálním zpracování (osvit, tisk a následné horší nebo naopak silnější osvětlení) zcela vytratí. Toto by každý fotograf měl znát, než stiskne spoušť a každý grafik s minimální praxí samozřejmě také. Není tedy důvod, aby se takovéto plakáty vůbec objevovaly na veřejnosti. Realita je ale jiná, a to nikoliv v malém měřítku. Škoda. Reklama Fashion Arena, Merry Shopping je dnes mou černou ovcí!

recenze reklamy Ivo Hury

 

 

  • Tento článek má bez výjimky reportážní charakter!
  • Fotografie pro tyto malé reportáže pořizuji pouze mobilním telefonem.
  • Úvodní „featured image“ připravuji jako uměleckou transpozici mého pohledu na reklamu, která mne zaujala. V případě, že se cítíte být touto úpravou dotčení, a) prostudujte si předně autorský zákon č. 121/2000 Sb a až poté, za b) mne případně kontaktujte.