Obálka Kniha Zaklínač Torwolf

Všichni milujeme zaklínače Andrzeje Sapkowskiho – jen – Geralt je takový trouba, že? Nechá s sebou vorat kde jakou čarodějnicí, je změklý na deset způsobů, občas na sebe hodí něco dámského, spolu s chlapci ze školy vlka – a kdosi nám navíc dost ošklivě poplet naše slovanské tradice. Ano, Andrzej Sapkowski je legenda a jeho forma slovního podání mne uchvátila (byť jsem dočetl celé jen Krev elfů a tuším Čas opovržení), ale pojďme na to jinak. Ta krásná Bohemia, krajina Sedmihoří a její zaklínači, jsou právě tady. Pod našima nohama. Ani kousek na východ, ani o trošku na západ.

Torwolf je zaklínač stavem i duší. Je šmrncnutý severským rohatým polobohem a keltskou čarodějnicí. No, rodiče si nikdo nevybírá. Nezapáchá ani po angreštu, ani po šeříku. Je zcela prostý románků. Nemá kolem sebe uřvané caparty. Netahá se s mečem na zádech, který nejde vytáhnout z pochvy. A rozhodně nenosí dámské šaty! Zato ctí svůj profesionální kodex a zmasakruje každého, kdo se mu plete do cesty. Nuže dobře – jedno má s Geraltem společného – ojede co může. K čertu s tím! Sport je sport.

Ze světa Torwolfa mám napsáno dobrých 500 knižních stran textu. Kvůli dramatičnosti jsou psány v průběhovém přítomném čase, v er formě jako vyprávění. Protože je to pro mne srdeční záležitost, rád bych, aby vše bylo velmi zvláštně provedené. Zejména investuji do ilustrací, což prodlužuje čas dokončení knihy, ale doufám, že v tomto roce 2018 první kousek vyjde.

Zajímá-li vás Torwolf více, můžete se přihlásit k odběru novinek a budete o dalším postupu informováni.

Odběr novinek: